𝗧𝗿𝗮𝗻𝘀𝗽𝗼𝗿𝘁 próbek do laboratorium ✈ Bezpieczeństwo | Badanie NIFTY Pro Przeskocz do treści
Zapytaj o badanie
Pon-pt. 7.00-19.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Transport próbek do laboratorium – ile trwa i jak dbamy o bezpieczeństwo?

Aktualizacja 26 lutego 2020 r. Badanie NIFTY pro odbywa się cały czas bez ograniczeń i próbki docierają do laboratorium BGI w ciągu 1-2 dni roboczych. Informacje w mediach o ograniczeniach lotów dotyczą lotów pasażerskich. Próbka z NIFTY pro jest przesyłana specjalną szybką przesyłką medyczną „DHL Medical Express”. Jest to transport cargo, nie pasażerski.

Pacjentki często pytają nas, ile trwa transport próbki krwi pobranej do testu NIFTY pro do laboratorium i czy wpływa on na jakość próbki. Uspokajamy – transport jest szybki (1-2 dni robocze) i zachowuje jakość próbki. 

Szybki transport w 1-2 dni robocze, jak w Polsce

Transport próbek do laboratoriumPróbka z krwią dociera z miejsca pobrania do laboratorium BGI w którym odbywają się analizy bardzo szybko, bo w 1-2 dni robocze. To dokładnie tyle, ile trwa transport próbek przesyłanych do laboratorium w Polsce!

Jak to jest możliwe, skoro próbka ma do pokonania ponad 8000 km z Polski do Hongkongu? Jest przesyłana specjalną przesyłką medyczną DHL Medical Express. Jest to przesyłka materiałów biologicznych o pilnym terminie doręczenia do laboratorium, która charakteryzuje się pierwszeństwem w dostawie w docelowej lokalizacji.

Bezpieczeństwo próbki w czasie transportu

Transport próbek do laboratoriumPrzesyłka medyczna, którą transportowana jest próbka krwi, jest dedykowana dla opieki medycznej. Charakteryzuje się wykwalifikowaną obsługą dla próbek biologicznych i centralnym monitoringiem.

Probówka z krwią jest zabezpieczona m.in. w kopercie z żelem (Softbox), kopercie bąbelkowej i kopercie Speceimen Transport Bag. Posiada ona specjalne kieszenie na dokumenty zabezpieczające je przed przypadkowym oddzieleniem się od próbki. Dodatkowym zabezpieczeniem jest oznakowanie kodem, który jest taki sam na probówce i formularzu zlecenia badania. Przesyłka posiada wszystkie wymagane do transportu dokumenty, w tym przeznaczone dla celników. Wszystko to powoduje, że można być spokojnym o jakość i bezpieczeństwo próbki w czasie transportu.

Bezpłatne pobranie nowej próbki

Transport próbek do laboratoriumJeżeli jednak z jakiegoś powodu jakość próbki okaże się nie być wystarczająca do badania (np. próbka przeterminuje się), wówczas laboratorium przekazuje taką informację pacjentce i pobierana jest bezpłatnie nowa próbka. Są to bardzo rzadkie przypadki i można być spokojnym że badanie zostanie wykonane z próbki o jakości odpowiedniej do analiz.

Zobacz też:


oryginalny test nifty pro

Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz