Test Prenatalny SANCO NOWOŚĆ! | Badanie NIFTY Pro Przeskocz do treści
Zapytaj o badanie
Pon-pt. 7.00-19.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Test Prenatalny SANCO

Test Prenatalny SANCO

Test Prenatalny SANCO – jedyny nieinwazyjny, genetyczny test prenatalny z certyfikatem CE IVD wykonywany w Polsce

Od września 2018 roku test NIFTY, realizowany przez laboratorium Genomed S.A. we współpracy z laboratorium BGI, zostaje zastąpiony Testem Prenatalnym SANCO. To badanie przeprowadzane w Polsce w laboratorium Genomed S.A. w Warszawie i posiadające certyfikat CE-IVD na cały proces technologiczny, co oznacza, że może być wykorzystane do celów diagnostycznych – obecnie Test Prenatalny SANCO to jedyne takie badanie w naszym kraju.

Dlaczego warto wybrać Test Prenatalny SANCO?

 • Przeprowadzany w polskim laboratorium, na miejscu.
 • Wynik badania dostępny już po 8 dniach roboczych (wersja podstawowa) lub po 14 dniach roboczych (wersja rozszerzona) od momentu dostarczenia próbek do laboratorium.
 • Całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny (próbką do badania jest krew przyszłej mamy, pobrana jak do morfologii).
 • Bardzo dokładny – swoistość i czułość wynosi ponad 99%.
 • Może być przeprowadzony już od 10. tygodnia ciąży.
 • Posiada certyfikaty CE IVD i EMQN gwarantujące najwyższą jakość i skuteczność.
 • Pacjentka wraz z lekarzem może wybrać zakres badania.
 • Daje możliwość oznaczenia RH płodu.

Jakie nieprawidłowości pozwala wykryć Test Prenatalny SANCO?

Pacjentka i jej lekarz prowadzący mogą zdecydować o zakresie badania, wybierając jeden z dwóch dostępnych.

Test Prenatalny SANCO

Zakres: analiza liczby wszystkich chromosomów (23 pary) oraz analiza zespołów mikrodelecji i mikroduplikacji o wielkości co najmniej 7 Mpz dla chromosomów autosomalnych, płeć dziecka.

Cena testu SANCO: 2597 zł

Test Prenatalny SANCO Plus

Zakres: analiza liczby wszystkich chromosomów autosomalnych (22 pary), aneuploidie X i Y, panel wybranych mikrodelecji: delecja 1p36, zespoły Angelmana/Pradera-Williego (delecja 15q11.2), zespół DiGeorge’a (delecja 22q11), zespół Wolfa-Hirschhorna (4p16.3), Cri-du-chat (5p) oraz płeć dziecka. Test SANCO Plus jest rekomendowany dla ciąż pojedynczych dla zdefiniowanych zespołów mikrodelecyjnych

Cena testu w zakresie Plus: 2897 zł

RH płodu – w ramach Testu Prenatalnego SANCO można także oznaczyć RH płodowe. To pozwala określić ryzyko pojawienia się matczyno-płodowego konfliktu serologicznego.

Na czym polega Test Prenatalny SANCO?

Badanie – podobnie jak test NIFTY – polega na pobraniu od ciężarnej próbki krwi (10 ml), a później wyizolowaniu z niej DNA jej dziecka (wolnego płodowego DNA). Przeprowadzenie testu jest możliwe dzięki temu, że w czasie ciąży DNA płodowe przenika do krwiobiegu matki, a więc po jego wyizolowaniu można przebadać je pod kątem wybranych nieprawidłowości w chromosomach.

Sprawdzona i najdokładniejsza technologia Sekwencjonowania Nowej Generacji wykorzystana w Teście Prenatalnym SANCO pozwala otrzymać rezultat nawet w sytuacji, gdy płodowego DNA jest niewiele.

Czy powinnam rozważyć wykonanie Testu Prenatalnego SANCO?

Realizację badania poleca się przede wszystkim, jeśli:

 • chcesz w sposób kompleksowy zadbać o swoje dziecko i pozbyć się niepokoju dotyczącego jego stanu zdrowia;
 • wyniki innych badań przeprowadzonych podczas ciąży (m.in. USG czy badań krwi) wskazują, że u dziecka może występować nieprawidłowość;
 • w Twojej poprzedniej ciąży stwierdzono nieprawidłowości wrodzone, urodziłaś już dziecko z chorobą genetyczną;
 • Ty, Twój partner lub Wasi bliscy krewni macie nieprawidłowości chromosomowe lub wady wrodzone;
 • zdecydowałaś się na macierzyństwo po 35. roku życia;
 • korzystałaś z procedury zapłodnienia in vitro;
 • występują u Ciebie przeciwwskazania do realizacji takich badań prenatalnych jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki.

Więcej informacji o teście SANCO jest dostępnych na stronie: www.testdna.pl/badania-prenatalne/test-sanco

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Najwyższy stopień profesjonalizmu. Do tego bardzo miła, ciepła i rzetelna obsługa, zarówno podczas telefonicznych ustaleń, jak i w laboratorium w czasie pobierania próbki. Czułam się naprawdę świetnie i pod dobrą opieką. Wyniki on-line były już po 6 dniach. Radość i spokój ogromne. Dziękuję i polecam gorąco.”
Magdalena
Po pierwsze szybko! Ze względu na złe wyniki testów ogólnodostępnych i stres z tym zwiazany zdecydowałam się na test NIFTY i zależało mi na czasie. Jednego dnia napisałam maila z zapytaniem i drugiego dnia byłam już umówiona na pobranie krwi. Wyniki, mimo ze miały być w ciągu 10 dni, dostałam już po 7 dniach (5 dniach roboczych). Szybko i solidnie. Do tego przemiła obsługa na każdym etapie świadczenia usługi. I spokój uzyskany po wynikach... bezcenne. Polecam!!!”
Niki
„Jestem bardzo zadowolona z obsługi; informacji udzielonych przez konsultanta infolinii, pobrania krwi (Warszawa) oraz czasu oczekiwania na wynik (był już ósmego dnia roboczego od pobrania). Potwierdzone niskie ryzyko trisomii - z podwójnego testu pappa oraz płci - z usg 🙂 Na pewno teraz jestem spokojniejsza, polecam!”
Kaisa79
„Serdecznie polecam każdej przyszłej mamie, która miała kiepskie wyniki PAPPA. U mnie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Profesjonalna, miła i pomocna obsługa w punkcie w Katowicach. Na wyniki czekałam krócej, bo 7 dni roboczych.”
Kasia z Mysłowic

Źródła informacji: materiały informacyjne Genomed S.A.

 


oryginalny test nifty pro

Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz