O laboratorium BGI - Światowe Centrum Genomiki | Badanie NIFTY Pro Przeskocz do treści
Zapytaj o badanie
Pon-pt. 7.00-19.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Laboratorium BGI

Najnowocześniejszy i jeden z największych, światowych ośrodków zajmujących się genomiką

próbka do laboratorium jest transportowana w 1-2 dni robocze

Test NIFTY PRO to najszerszy nieinwazyjny test prenatalny dostępny w Polsce, który jest wykonywany przez Instytut BGI – jeden z największych, światowych ośrodków zajmujących się genomiką. Wykonanie tak dokładnego i szerokiego testu w pewny sposób jest możliwe wyłącznie w jednym z najnowocześniejszych ośrodków na świecie, którym bez wątpienia jest Laboratorium BGI.

Instytut BGI  założono w 1999 roku w celu uczestnictwa w prestiżowym międzynarodowym projekcie kompleksowego poznania genomu ludzkiego (Human Genome Project). W chwili obecnej BGI stanowi jednego z najważniejszych partnerów naukowych dla światowej społeczności badawczej.

BGI pragnie stworzyć łatwo dostępną platformę naukową poprzez inwestowanie w infrastrukturę oraz wykorzystywanie wiedzy eksperckiej z dziedziny szeroko pojętej bioinformatyki. W tym celu instytut opracował wysokie standardy mieszczące się na granicy nauki oraz biznesu. Dowodem tego jest wydanie ponad 170 publikacji naukowych zamieszczonych w znanych i cenionych czasopismach takich jak: ”Nature” czy ”Science”.

 

 

Centrum Genomiki BGI Europe

10 lutego 2012 roku w Kopenhaskim  Parku Naukowo-Technologicznym otwarto Centrum Genomiki BGI Europe. Celem tego projektu jest wspomaganie światowych badań w dziedzinie genomiki a także nauk medycznych, hodowli rolnej czy ochron środowiska.

Zarówno Centrala BGI Europe oraz znajdujące się w Kopenhadze laboratoria wspólnie tworzą sieć współpracującą z najważniejszymi akademickimi i rządowymi instytucjami badawczymi oraz prestiżowymi firmami działającymi na rynku biotechnologicznym i farmaceutycznym.

Platformy technologiczne BGI wykorzystują wielkoskalowe Sekwencjonowanie Nowej Generacji. Celem instytutu jest z kolei opracowanie innowacyjnych rozwiązań w oparciu o doświadczenia oraz wiedzę światowej klasy ekspertów z dziedziny genomiki, dzięki którym będzie można dokonać udoskonalenia metod diagnostycznych i ich udostępnienia dla rozwoju służby zdrowia.

Możesz sprawdzić najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje badanie?

Całkowity koszt testu NIFTY wynosi 2397 zł. Cena ta obejmuje analizę próbki, pobranie materiału w placówce medycznej, wynik w języku polskim i/lub angielskim, oraz zwrot części poniesionych kosztów wykonania badań diagnostycznych. Opłatę za badanie można rozłożyć na raty. Więcej…

Czy test NIFTY to jest to samo co test PAPPA?

Po części tak. Test NIFTY podobnie jak test Pappa jest przesiewowym badaniem prenatalnym określającym ryzyko wystąpienia jednej z trzech trisomii. Niemniej jednak czułość testu NIFTY jest zdecydowanie wyższa i wynosi ponad 99%. W przypadku testu Pappa jest to 90%.

Czy test NIFTY to jest to samo co amniopunkcja?

Nie. Test NIFTY jest przesiewowym badaniem prenatalnym natomiast amniopunkcja to test diagnostyczny. Co to oznacza? W przypadku kiedy test NIFTY wskaże ryzyko wystąpienia trisomii rekomendowane jest wykonanie amniopunkcji w celu potwierdzenia diagnozy.

Ile czeka się na wynik badania?

Na wynik testu oczekuje się 11 dni roboczych.

Co bada test NIFTY?

Test NIFTY określa ryzyko wystąpienia:

  • Najczęstszych wad chromosomowych tj. zespołu Downa, zespołu Edwardsa oraz zespołu Patau, trisomii 9, 16, 22
  • Aneuploidii chromosomów płci: monosomia X (zespół Turnera), XXY (zespół Klinefeltera ), XXX, XYY
  • zespołu mikrodelecji: 5p (zespół kociego krzyku), 1p36, 2q33.1, zespołu Jacobsena (11q23), zespołu DiGeorge’a 2 (10p14-p13), zespołu Van der Woude (1q32.2), zespołu Pradera-Williego/Angelmana (15q11.2)

zobacz więcej pytań

Dowiedz się więcej:


oryginalny test nifty pro

Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz