Test Panorama – opinie, cena, zakres identyfikowanych chorób Przeskocz do treści
Zapytaj o badanie
Pon-pt. 7.00-19.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Test Panorama – opinie, cena, zakres identyfikowanych chorób

Test Panorama można wykonać już od 9. tygodnia ciąży. Co to takiego? Jakie choroby wykrywa i ile kosztuje test Panorama? Cena oraz zakres identyfikowanych chorób zależą od wybranej wersji badania, warto zatem dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat.

Spis treści:test panorama, test panorama cena, panorama opinie

  1. Test Panorama – co to za badanie?
  2. Test Panorama – zakres identyfikowanych chorób
  3. Test Panorama – cena badania

Test Panorama – co to za badanie?

Test Panorama to nieinwazyjne badanie prenatalne, które, podobnie jak test NIFTY, polega na pobraniu niewielkiej próbki krwi ciężarnej i wyizolowaniu z niej cffDNA, czyli wolnego płodowego DNA. Następnie materiał genetyczny dziecka jest analizowany w kierunku najpopularniejszych chorób genetycznych.

Test Panorama jest dostępny w trzech wersjach: podstawowej (Panorama Basic), rozszerzonej (Panorama Advanced) oraz pełnej (Panorama Extended). Badanie wykonuje się na zlecenie lekarza, wynik jest dostępny w ciągu około 14 dni roboczych. Jeśli test Panorama wykryje nieprawidłowości, w dalszej kolejności zlecane są badania diagnostyczne, które są inwazyjne, np. amniopunkcja lub biopsja kosmówki.

Test Panorama – zakres identyfikowanych chorób

Test Panorama w wersji podstawowej identyfikuje:

  • anomalie w obrębie chromosomów płci – zespół Turnera (X), zespół Klinefeltera (XXY), trisomia chromosomu X, zespół Jacobsa (XYY);
  • najczęstsze trisomie – 21 (zespół Downa), 18 (zespół Edwardsa) oraz 13 (Patau).

Rozszerzona wersja badania została wzbogacona o analizę 1 mikrodelecji (zespół DiGeorge’a), natomiast pełne badanie Panorama Extended bada DNA dziecka także w kierunku zespołów mikrodelecji i mikroduplikacji, takich jak 1p36, zespół Cri du Chat, zespół Angelmana oraz zespół Pradera Williego.

Test Panorama – cena badania

Ile kosztuje test Panorama? Cena zależy od placówki oraz wybranej wersji badania i wynosi od około 2200 za wykonanie testu Panorama w wersji podstawowej do około 2800 złotych za pełen test Panorama. Cena zawiera analizę płci dziecka – na życzenie rodziców na wyniku badania może się znaleźć odpowiednia adnotacja.


oryginalny test nifty pro

Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz