Czym różni się test NIFTY 𝗽𝗿𝗼 od NIFTY? | Badanie NIFTY Pro Przeskocz do treści
Zapytaj o badanie
Pon-pt. 7.00-19.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Czym różni się test NIFTY pro od testu NIFTY?

Pacjenci często pytają, czym różni się nowy test NIFTY PRO od innych testów NIFTY.

oryginalny nifty proPodstawowa różnica dotyczy zakresu badanych chorób oraz pełnego ubezpieczenia wyniku (obejmującego też wynik fałszywie negatywny). 

Spis treści:

  1. Czym różni się test NIFTY pro od testu NIFTY?
  2. Test NIFTY pro a test NIFTY – porównanie
  3. Bezpłatny poradnik „Jak wybrać test NIPT”

Czy wiesz, że… Ponieważ obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków. Test NIFTY został sprawdzony na największej liczbie ciąż. Na świecie wykonano już ponad 6 000 000 testów NIFTY, a jego skuteczność została potwierdzona w największym badaniu na świecie dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT.

UWAGA. Na rynku są dostępne badania prenatalne nazywane „zastępstwem” testu NIFTY PRO lub określane jako to samo badanie występujące pod inną nazwą. Dopytaj o oryginalny test NIFTY PRO wykonywany w laboratorium BGI.

Tylko test NIFTY PRO posiada pełne ubezpieczenie wyniku. Żaden inny test NIFTY ani inny nieinwazyjny test prenatalny nie posiada takiego ubezpieczenia.

Tylko test NIFTY PRO ma najszerszy zakres badanych chorób (aż 94) i jest to najszerszy zakres wśród testów NIFTY.

W naszym laboratorium testDNA oferujemy oryginalny test NIFTY PRO wykonywany w BGI. Wybierając test NIFTY PRO masz pewność, że zrobisz badanie z ubezpieczeniem i szerokim zakresem. 

Czym różni się test NIFTY pro od testu NIFTY?

aż 94 chorobyZakres badanych chorób

Od 2018 roku w Polsce dostępna jest rozszerzona wersja testu NIFTY – test NIFTY pro. Nowe badanie NIFTY pro swoim zakresem obejmuje aż 94 choroby, co czyni go najszerszym testem NIFTY. Jego zakres obejmuje nie tylko trisomie, ale też 84 zespoły mikrodelecji i mikroduplikacji.  Czytaj więcej: Co bada test NIFTY pro?

Chociaż mikrodelecje uznawane są za choroby rzadkie, to ryzyko ich wystąpienia u dzieci matek do 40 roku życia jest większe niż ma to miejsce w przypadku zespołu Downa.

mikrodelecje a zespół downa

W przypadku NIFTY i NIFTY pro oraz innych testów NIPT ceny są porównywalne. Warto więc wybrać badanie, które ma najszerszy zakres badanych nieprawidłowości oraz ubezpieczenie.

Ubezpieczenie wyniku

Ubezpieczenie wynikuUbezpieczenie wyniku w teście NIFTY pro jest bezpłatne i dobrowolne. Dzięki niemu rodzice mogą uzyskać wysokie odszkodowanie w przypadku wyniku fałszywie negatywnego (co zdarza się niezwykle rzadko, jednak nie są wtedy pozostawieni bez wsparcia finansowego). Czytaj więcej: Ubezpieczenie wyniku NIFTY pro

Test NIFTY pro jest jedynym przesiewowym badaniem prenatalnym w Polsce objętym ubezpieczeniem. Jest ono możliwe od czasu, gdy od 2018 roku test NIFTY pro jest wykonywany bezpośrednio w laboratorium BGI w Hongkongu.

Dlaczego test NIFTY pro nie jest wykonywany w Polsce?

bgiW laboratorium w Polsce przez pewien czas był przeprowadzany test NIFTY na licencji BGIOd 2018 roku dostępna jest jego wersja rozszerzona – badanie NIFTY pro. W badaniu tym analizy DNA są przeprowadzane bezpośrednio w laboratorium BGI w Hongkongu. Test NIFTY pro jest tu wykonywany, ponieważ to właśnie laboratorium BGI w Hongkongu opracowało metodologię tego badania.

Wcześniej wykonywany w Polsce test NIFTY na licencji BGI posiadał mniejszy zakres badania niż NIFTY pro, a pacjentki go wykonujące nie były objęte ubezpieczeniem na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego.

Zaletą przeprowadzania badania bezpośrednio przez BGI jest duża pewność wyniku. To laboratorium wykonało najwięcej badań, ma dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów i możliwość przeprowadzenia bardzo szerokich badań walidacyjnych potwierdzających skuteczność testu NIFTY. Takiej możliwości nie ma żaden europejski ośrodek.

Test NIFTY pro a test NIFTY – porównanie

Test NIFTY pro to:

 NAJSZERSZY ZAKRES BADANYCH CHORÓB

  • 84  mikrodelecje / mikroduplikacje – choć mikrodelecje uznawane są za rzadkie wady genetyczne prawdopodobieństwo ich wystąpienia u dziecka w przypadku matek przed 40 rokiem życia jest nawet większe niż ma to miejsce przy Zespole Downa
  • 6 trisomii: 21 — zespół Downa., 18 — zespół Edwardsa., 13 — zespół Patau oraz 9., 16. i 22. chromosomu
  • 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci — zespół Turnera, zespół Klinefeltera, zespół XXX, zespół XYY.

 PEŁNE UBEZPIECZENIE WYNIKU

  • Zwrot za przeprowadzone badanie prenatalne inwazyjne (diagnostyczne) w przypadku wyniku pozytywnego – do ok. 2600 zł*.
  • Ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego – odszkodowanie do ok. 210 000 zł* przy wyniku fałszywie negatywnym po urodzeniu dziecka oraz do ok. 11 000 zł* przy wyniku fałszywie negatywnym przed urodzeniem, z terminacją ciąży.

 ANALIZY W LABORATORIUM BGI

Instytut BGI  założono w 1999 roku w celu uczestnictwa w prestiżowym międzynarodowym projekcie kompleksowego poznania genomu ludzkiego (Human Genome Project). W chwili obecnej BGI jednym z najważniejszych partnerów naukowych dla światowej społeczności badawczej.

Poradnik „Jak wybrać test NIPT”

jak wybrać nipt

Zarezerwuj termin online

* W zależności od kursu walut


oryginalny test nifty pro

Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz