Co powinnaś wiedzieć na temat badania Nifty Pro | Badanie NIFTY Pro Przeskocz do treści
Zapytaj o badanie
Pon-pt. 7.00-19.00, Sb-ndz. 9.00-21.00

Co powinnaś wiedzieć na temat badania Nifty Pro

Od kiedy można przeprowadzić NIFTY Pro, Jaka jest pewność NIFTY Pro, Jak wygląda NIFTY Pro, Ile czeka się na wynik NIFTY Pro

Badania prenatalne takie jak Nifty Pro dają poczucie bezpieczeństwa oraz pozwalają wykryć mutacje genetyczne jeszcze na początkowym etapie. Obecna nauka pozwala na wykonanie nieinwazyjnych testów, które dają pewne wyniki. Jeżeli obawiasz się o zdrowie swojego nienarodzonego dziecka, dowiedz się więcej na temat badań prenatalnych. Dzięki temu będziesz wiedziała, kiedy powinnaś się na nie koniecznie zdecydować i jaki rodzaj wybrać.

Od kiedy można przeprowadzić NIFTY Pro?
Jaka jest pewność NIFTY Pro?
Jak wygląda NIFTY Pro?
Ile czeka się na wynik NIFTY Pro?

Od kiedy można przeprowadzić NIFTY Pro?

Test Nifty Pro można przeprowadzić już od 10. tygodnia ciąży. Jest on zalecany kobietom, które ukończyły już 35. rok życia. Na badanie powinny zdecydować się również ciężarne, które urodziły wcześniej dziecko z wadą genetyczną, poroniły, albo miały nieprawidłowy wynik badań przesiewowych. Innym decydującym czynnikiem są również choroby genetyczne obecne u innych członków rodziny.

Jaka jest pewność NIFTY Pro?

Badanie Nifty Pro należy do jednych z najbardziej bezpiecznych testów prenatalnych. Jego wynik osiąga prawdopodobieństwo równe 99,99%. Ponadto jako jedyny posiada ubezpieczenie na wypadek fałszywie negatywnego rezultatu, które może wynieść nawet 210 000 zł. W przypadku błędnie zleconej amniopunkcji można natomiast otrzymać zwrot pieniędzy w wysokości do 2 600 zł. Dlatego też wyróżnia się ono na tle innych badań prenatalnych.

Jak wygląda NIFTY Pro?

Badanie prenatalne Nifty Pro jest bezpieczne zarówno dla zdrowia matki, jak i też dla płodu. Aby je wykonać, pobierana jest próbka krwi z żyły odłokciowej przyszłej mamy. Trafia ona następnie do laboratorium, gdzie jest poddawana nowoczesnej analizie, w trakcie której oddzielane są geny płodu od genów matki w celu wykonania sekwencjonowania. Pozwala to wyodrębnić zmutowane geny, jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat i podjąć zawczasu dalsze działania.

Ile czeka się na wynik NIFTY Pro?

Na wyniki badania Nifty Pro nie trzeba długo czekać. Przychodzą one do 10 dni roboczych. Dzięki temu lekarze mogą zlecić kolejne badania i zadbać o prawidłowy, dalszy rozwój płodu.


oryginalny test nifty pro

Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz