Refundacja amniopunkcji przy nieprawidłowym wyniku testu NIFTY | Badanie NIFTY Pro Przeskocz do treści
Zapytaj o badanie
Pon-pt. 7.00-19.00, Sb-ndz. 9.00-21.00
ubezpieczenie testu nifty

Refundacja amniopunkcji przy nieprawidłowym wyniku testu NIFTY

Na czym polega refundacja amniopunkcji przy nieprawidłowym wyniku testu NIFTY

test nifty ubezpieczenieStworzone w instytucie BGI w Shenzhen przesiewowe badanie prenatalne NIFTY jest obecnie najpewniejszym narzędziem do oceny ryzyka wystąpienia chorób o podłożu genetycznym wśród dzieci. W sytuacji, gdyby okazało się, że test wskaże wysokie ryzyko choroby i kobieta będzie musiała poddać się dalszym badaniom, to może ubiegać się o zwrot części kosztów za amniopunkcję lub biopsję kosmówki.

Refundacja badań diagnostycznych na wypadek wysokiego ryzyka choroby

Wszystkim pacjentkom, które poddały się badaniu prenatalnemu NIFTY przysługuje prawo skorzystania z ubezpieczenia. Jeśli test NIFTY wskaże wysokie ryzyko choroby, kobieta kierowana jest na badanie rozstrzygające – amniopunkcję lub biopsję trofoblastu. Refundacja, którą otrzyma w ramach testu NIFTY pozwoli jej pokryć część kosztów związanych z tym badaniem.  Refundacja  nie jest obowiązkowa, a jego cena wliczona została w cenę samego badania. Aby pacjentka została objęta ubezpieczeniem, musi wyrazić na to zgodę w dokumentach zlecenia.

Formy refundacji

Pacjentka, której wynik badania ujawni wysokie prawdopodobieństwo choroby u dziecka może liczyć na zwrot części kosztów (do 1 200 zł), związanych z dalszą diagnostyką prenatalną, a w tym prywatną amniopunkcją.

 


oryginalny test nifty pro

Zarezerwuj termin
Zadzwoń terazZadzwoń teraz